Co oferujemy >

Warsztaty i szkolenia

Szkolenia akredytowane Scrum – szczegóły oferty

Zachęcamy Cię do zapoznania się z aktualną ofertą Brass Willow. Poniżej prezentujemy aktualne terminy szkoleń Professional Scrum Master, Professional Scrum Product Owner, Professional Scrum Developer, Professional Scrum Foundations wraz z ich cenami. Znajdziesz tu również informacje o sposobie zapisów i warunkach uczestnictwa w szkolenia Scrum.

Szkolenia scrum.org

Scaled Professional Scrum

Przeczytaj więcej +
Rejestracja

Duży Scrum - jak to zrobić dobrze

Dwudniowe szkolenie Scaled Professional Scrum pokaże Ci, jak rozpocząć, ustrukturyzować i zarządzać dużymi zwinnymi i scrumowymi projektami. W trakcie warsztatu opartego na symulacji, zorganizujesz swój pierwszy projekt scrumowy na wielką skalę. Poznasz infrastrukturę, narzędzia i praktyki niezbędne dla Twojego sukcesu. Zobaczysz, jak skalować Scruma, by maksymalizować wartość Twojego oprogramowania.

Przejdziesz z nami od formowania do zarządzania Nexusem – kluczową jednostką wytwórczą w Profesjonalnie Skalowanym Scrumie. To doświadczenie pomoże Ci zrozumieć techniki, filozofię i wyzwania, które Ken Schwaber i Scrum.org wypracowywali przez lata pracy w Scrumie.

Podczas szkolenia zajmiemy się między innymi:

  • nowymi rolami, artefaktami i zdarzeniami niezbędnymi do skutecznego skalowania,
  • organizacją wielu zespołów w celu optymalizacji wysiłku i produktywności,
  • praktykami, które pomogą zespołom skutecznie budować i integrować produkt,
  • technikami wykrywania niespójności i metodami radzenia sobie z nimi,
  • wyzwaniami, jakie możesz napotkać w dużych przedsięwzięciach deweloperskich.

Szkolenie to zawiera bardzo niewielki wycinek Scruma. Tylko tyle, ile potrzebne jest dla zrozumienia, jak go skalować.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla:
- liderów od strony dewelopementu i wszystkich, którzy są lub będą włączeni w zarządzanie, -wielozespołowymi projektami scrumowymi,
- tych, którzy już skutecznie powadzą małe projekty w Scrumie,
- tych, którzy chcą zatrudnić więcej zespołów scrumowych przy większym projekcie
- menedżerów skalowalnych projektów
- tych którzy zmagają się ze skalowaniem projektu

Uczestnicy powinni posiadać solidne zrozumienie Scruma - bądź poprzez doświadczenie pracy w Scrumie lub potwierdzone egzaminem PSM I.

ROZWIŃ +
Zwiń -

Professional Scrum Developer

Przeczytaj więcej +
ROZWIŃ +
Rejestracja

Opis szkolenia:

Trzydniowe szkolenie Professional Scrum Developer pokaże ci, w jaki sposób zwinne praktyki inżynierskie umożliwiają utrzymanie wysokiej jakości oprogramowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku. W trakcie opartego na symulacji warsztatu, poprzez kolejne wyzwania i dyskusje uczestnicy uczą się, jak sprostać normom jakościowym jednocześnie dostarczając wartość biznesową – w końcu klient czeka!

 

Tak jak zwykle w życiu zawodowym, deweloperzy dziedziczą kod po kimś bliżej nieokreślonym. Szkolenie zawiera bogaty wybór ciekawych ćwiczeń teoretycznych i praktycznych a każda z omawianych praktyk jest wdrażana w rozwijanym projekcie.

Podczas szkolenia zajmiemy się między innymi:

  • programowaniem w parach,
  • dobieraniem testów do produktu i tworzeniem testów metodą TDD,
  • tworzeniem architektury, dokumentacji technicznej i spójnego nazewnictwa, dobrymi praktykami w pisaniu komentarzy,
  • zasadami czystego kodu, SOLID, BDD, projektowaniem obiektowym, branchingiem, continous integration, metrykami kodu i refaktoryzacją,
  • rozpoznaniem długu technicznego, ryzyka jakie ze sobą niesie i sposobami na jego usunięcie lub uniknięcie.

Dla kogo jest to szkolenie:

- wszystkich członków Zespołu Deweloperskiego,
- architektów,
- programistów,
- twórców baz danych,
- inżynierów jakości,
- i wszystkich posiadających wiedzę techniczną.

Proces Egzaminacyjny:

Po szkoleniu Professional Scrum Developer w przeciągu pięciu dni roboczych każdy uczestnik otrzymuje kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Developer I, który pozwoli uzyskać certyfikat.

ROZWIŃ +
Zwiń -

Professional Scrum Product Owner

Przeczytaj więcej +
ROZWIŃ +
Rejestracja

Zarządzanie wartością i długofalowym ROI oprogramowania

Professional Scrum Product Owner (PSPO) to szkolenie w formie intensywnego, dwudniowego warsztatu, które pokazuje, jak maksymalizować wartość produktu poprzez dostarczanie tego, co potrzebne. Przygotowuje ono uczestników do pełnienia roli Product Ownera. Dzięki licznym ćwiczeniom i dyskusjom mogą oni poznać potrzebne im zasady Scruma oraz doświadczyć, na czym polega współpraca Product Ownera z zespołami w celu maksymalizacji zysku.

Uczestnicy stworzą krok po kroku Backlog Produktu (Rejestr Produktu), rozpoczynając od wizji, a kończąc na planie wydań. Oprócz samego planu uczestnicy dowiedzą się, co i jak mierzyć, aby nie opóźniać prac zespołu i posiadać rzetelne dane liczbowe dla szacowania kosztów i raportowania.

Podczas szkolenia zajmiemy się między innymi:
– wizją produktu
– wartością biznesową i jej szacowaniem
– zwinnością
– jakością
– budowaniem modelu biznesowego
– mierzeniem

Szkolenie to zawiera bardzo niewielki wycinek Scruma. Tylko tyle, ile potrzebne jest Product Ownerowi.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla:
- przyszłych i obecnych Product Ownerów
- klientów zespołów zwinnych
- Project Managerów/Kierowników projektów
- kierowników rozwoju produktu/Product Managerów
- Portfolio Managerów
- szeroko pojętego biznesu współpracującego z IT
- IT Development Managerów
- Scrum Masterów - bo muszą doskonale rozumieć rolę Product Ownera aby wspierać go na co dzień

Proces egzaminacyjny

Po szkoleniu Professional Scrum Product Owner w przeciągu pięciu dni roboczych każdy uczestnik otrzymuje kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Product Owner I, który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo.

Dla zainteresowanych dostępna jest też zniżka $200 na egzamin Professional Scrum Product Owner II. Aby ją uzyskać wystarczy napisać na adres support@scrum.org podając imię, nazwisko i datę szkolenia oraz nazwisko instuktora.

Egzamin PSPO I składa się z zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85%. Dla znakomitej większości uczestników naszych szkoleń egzamin ten nie sprawia żadnego problemu, pod warunkiem wystarczającej znajomości języka angielskiego.

Egzamin PSPO II to już bardzo trudny egzamin. Składa się w znakomitej większości z pytań otwartych, w których trzeba pokazać, że potrafi się myśleć jak Product Owner. Certyfikat ten ma tylko kilkadziesiąt osób na świecie.

ROZWIŃ +
Zwiń -

Professional Scrum Master

Przeczytaj więcej +
ROZWIŃ +
Rejestracja

Scrumowe tematy dla zaawansowanych

Bardzo Ważne!Na tym szkoleniu nie nauczysz się Scruma. Jest to szkolenie zaawansowane, które nie ma modułu podstawowego. Przeznaczone jest dla osób, które posiadają już co najmniej rok doświadczenia w Scrumie i przychodzą z zaawansowanymi problemami, które rozwiązują wraz z innymi uczestnikami szkolenia. PSM przygotowuje do certyfikatu Professional Scrum Master II. Jeśli szukasz szkolenia, które zapozna Cię ze Scrumem zapraszamy na Professional Scrum Foundations, które zaprojektowane jest żeby przygotować Cię do pracy w Scrumie i do egzaminu PSM I.

Professional Scrum Master to najlepsze szkolenie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Scruma. Jest to warsztat z użyciem technik przyspieszonego uczenia oraz wykorzystuje problemy, które przynoszą ze sobą jego uczestnicy. Głównym celem szkolenia jest wymiana spostrzeżeń doświadczonych praktyków Scruma.

Warsztat Professional Scrum Master jest cały czas rozwijany z użyciem doświadczenia i wiedzy ponad 120 osób z całego świata. Dzięki temu najlepiej odpowiada na zaawansowane potrzeby zmieniającego się rynku i trendów w tworzeniu oprogramowania.

Kurs zaczyna się niewielką powtórką ze Scruma, aby zniwelować różnice w wiedzy uczestników, a następnie przechodzi do bardziej zaawansowanych tematów, takich jak:
– mechanizmy zarządzania i motywacji
– wartość dla klienta
– dynamika zespołów
– koszt posiadania
– produktywność
– planowanie
– ryzyko

Brałeś już udział w Professional Scrum Master i chcesz odświeżyć wiedzę? Napisz do nas, udzielimy ci rabatu 50% na drugie szkolenie niezależnie czy pierwsze było u nas, czy u kogoś innego.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla:
- Scrum Masterów
- coachów
- menedżerów liniowych zespołów zwinnych
- PM-ów chcących zastosować Scrum
- osób zainteresowanych Scrumem

Proces egzaminacyjny

Po szkoleniu Professional Scrum Master w przeciągu pięciu dni roboczych każdy uczestnik otrzymuje kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Master I, który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo.

Dla zainteresowanych dostępne jest też 40% zniżki na egzamin Professional Scrum Master II. Aby ją uzyskać wystarczy napisać na adres support@scrum.org podając imię, nazwisko i datę szkolenia oraz nazwisko instruktora.

Egzamin PSM I składa się z zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85%. Dla znakomitej większości uczestników naszych szkoleń egzamin ten nie sprawia żadnego problemu, pod warunkiem wystarczającej znajomości języka angielskiego.

Egzamin PSM II to już bardzo trudny egzamin. Składa się w znakomitej większości z pytań otwartych, w których trzeba pokazać, że potrafi się myśleć jak Scrum Master. Certyfikat ten ma tylko kilkaset osób na świecie.

ROZWIŃ +
Zwiń -

Professional Scrum Foundations

Przeczytaj więcej +
ROZWIŃ +
Rejestracja

Doświadcz Scruma, a nie tylko o nim posłuchaj

Professional Scrum Foundations to dwudniowy, intensywny warsztat, podczas którego uczestnicy budują proste oprogramowanie. Jest na tyle łatwe do stworzenia, że osoby nietechniczne także sobie z nim poradzą i na tyle skomplikowane, żeby zauważyć mechanizmy tworzenia rozwiązań IT.

Szkolenie jest bardzo elastyczne. Zawiera moduły podstaw mechaniki i założeń Scruma, a oprócz tego dostosowuje się do potrzeb konkretnej grupy. Jest dużo miejsca na pytania i rozważania konkretnych przypadków.

Praktyka podczas warsztatu także jest dostosowywana do potrzeb grupy. Trener oprócz podstawowych modułów i serca szkolenia w postaci tworzenia softu dysponuje arsenałem ćwiczeń, pułapek i zadań specjalnych. Taka konstrukcja pozwala popełnić błąd i zauważyć jego konsekwencje w bezpiecznych warunkach. Dzięki temu grupa będzie przygotowana na wypadek zaistnienia podobnych okoliczności w ich pracy i zmniejszy prawdopodobieństwo popełnienia podobnego błędu w prawdziwym projekcie.

Obecność osób zarządzających lub osób z tzw. biznesu jest niezbędna dla osiągnięcia jak najwyższej wartości dla odbiorców szkolenia. Właśnie dlatego przy szkoleniach zamkniętych takie osoby mogą być dołączone do szkolenia bezpłatnie.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla:
- członków zespołów Scrumowych
- świeżo upieczonych Scrum Masterów lub osób, które zastanawiają się nad objęciem tej roli
- całych zespołów
- menedżerów liniowych
- specjalistów kadr
- klientów zwinnych zespołów
- każdego, kto pracuje z deweloperami

Proces egzaminacyjny

Po zakończonym szkoleniu w ciągu pięciu dni roboczych uczestnicy otrzymują kupon umożliwiający jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Master I, który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo.

Egzamin PSM I jest złożony z zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85%. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.

ROZWIŃ +
Zwiń -

Scrum.org

Nasze szkolenia są akredytowane!

Szkolenia Professional Scrum Foundations, Professional Scrum Master i Professional Scrum Product Owner są akredytowane przez Scrum.org. Nasi trenerzy (certified scrum master) mają dostęp do bazy wiedzy Scrum.org i upoważnienie do korzystania z certyfikowanych materiałów Scrum. Dzięki temu uczestnicy tych szkoleń otrzymują nie tylko sporą dawkę nowej wiedzy i umiejętności, ale także solidną podstawę do egzaminów oferowanych w ramach ścieżki certyfikacji Scrum.org.

więcej
Scrum Logo

Nasza gwarancja

Offers details guarantee

Nie odwołujemy szkoleń z błahych powodów

Nigdy nie odwołujemy szkoleń z byle powodu. Zdarza się że wystąpią okoliczności takie jak choroba trenera lub niemożliwość zebrania minimalnej grupy potrzebnej do przeprowadzenia szkolenia PSPO, PSM, SPS, PSD czy PSF. A nawet w takim wypadku gwarantujemy pełny zwrot ceny szkolenia oraz rabat na zapis w innym terminie. Szkolenia akredytowane Scrum jak i szkolenia certyfikowane Scrum traktujemy poważnie.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami