Data i miejsce szkolenia:

Cena:

2700 PLN (netto)
BrassWillow PSF

Professional Scrum Foundations

Doświadcz Scruma, a nie tylko o nim słuchaj.

Prowadzący

BrassWillow photo Paweł Feliński

BrassWillow photo Kate Terlecka

BrassWillow photo Beata Nowakowska

BrassWillow photo Katarzyna Ziemba

O szkoleniu

To szkolenie które pozwoli uczestnikom zapoznać się ze Scrumem w praktyce. Zamiast słuchać wykładów, własnoręcznie stworzą oprogramowanie które pozwoli im zaobserwować mechanikę i zasad którymi się to rządzi. Dzięki temu wiele błędów można popełnić na sali szkoleniowej, a ominąć je później w pracy.
Niezwykłą siłą tego szkolenia jest praktyka i elastyczność. Trener może dostosować większość szkolenia do potrzeb grupy.

Professional Scrum Foundations to dwudniowy, intensywny warsztat podczas którego uczestnicy budują proste oprogramowanie. Jest na tyle łatwe do stworzenia, że osoby nietechniczne także sobie z nim poradzą i na tyle skomplikowane żeby zauważyć mechanizmy tworzenia rozwiązań IT.

Szkolenie jest bardzo elastyczne. Zawiera moduły podstaw mechaniki i założeń Scruma, a oprócz tego dostosowuje się do potrzeb konkretnej grupy. Jest dużo miejsca na pytania i konkretne przypadki.

Praktyka podczas warsztatu także jest dostosowywana do potrzeb grupy. Instruktor oprócz podstawowych modułów i serca szkolenia w postaci tworzenia softu dysponuje arsenałem ćwiczeń, pułapek i zadań specjalnych. Taka konstrukcja pozwala popełnić błąd i zauważyć jego konsekwencje w warunkach ćwiczeniowych. Dzięki temu grupa będzie przygotowana na wypadek zaistnienia takich okoliczności i zmniejszy prawdopodobieństwo popełnienia tego błędu w prawdziwym projekcie.

Obecność osób zarządzających lub osób z tzw. biznesu jest niezbędna dla osiągnięcia jak najwyższej wartości dla odbiorców szkolenia. Właśnie dlatego przy szkoleniach zamkniętych takie osoby mogą być do szkolenia dołączone bezpłatnie.

Dla kogo jest to szkolenie?
  • członków zespołów Scrumowych
  • świeżo upieczonych Scrum Masterów lub osób, które zastanawiają się nad objęciem tej funkcji
  • całych zespołów
  • menedżerów liniowych
  • specjalistów kadr
  • klientów zespołów zwinnych
  • każdego, kto pracuje z deweloperami
Proces egzaminacyjny
Po zakończonym szkoleniu w ciągu pięciu dni roboczych uczestnicy otrzymują kupon umożliwiający jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Master I, który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny przez 14 dni od jego otrzymania. Egzamin PSM I jest złożony z zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85%. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.