Czym jest coaching zespołowy?: Inga Bielińska na Scrum Days 2015

bubble chat

Opinia | PROCES

Inga Bielińska w rozmowie z Beatą Nowakowską zdradza czym coaching zespołowy jest, jak przebiega, jakie są jego koszty a jakie  korzyści może przynieść. Tłumaczy też trudną sztukę właściwego momentu: kiedy przychodzi właściwy moment, żeby coachować zespół? Kiedy się formuje? Szturmuje? Normuje?

Wszystko czego chcieliście dowiedzieć się o coachingu zespołowym, ale potrzebowaliście dobrego coacha, żeby zapytać.

Inga Bielińska w rozmowie z Beatą Nowakowską zdradza czym coaching zespołowy jest, jak przebiega, jakie są jego koszty a jakie  korzyści może przynieść. Tłumaczy też trudną sztukę właściwego momentu: kiedy przychodzi właściwy moment, żeby coachować zespół? Kiedy się formuje? Szturmuje? Normuje? Gdzie działa magia coachingu?

28-29 maja  w Warszawie odbyła się konferencja Scrum Days 2015, którą mieliśmy przyjemność współorganizować. Nie był to kolejny sztywny event.

Naszą misją było wzmocnienie obecności Scruma w Polsce i zaprezentowanie go w jego źródłowym kształcie. Postanowiliśmy pokazać Scruma w jego bezkompromisowej formie zaniepokojeni pojawiającymi się wokół produktami agile’opodobnymi, które jakkolwiek zapożyczają pewne elementy, ale nie przeszkadza im to być starym dobrym waterfallem. Walczymy o wartości Scruma. Walczymy o samoorganizację, podejście empiryczne, transparencję, otwartość, szacunek, odwagę, skupienie na celu i zaangażowanie.

Dlatego zaprosiliśmy wieloletnich praktyków Scruma, którzy mogli opowiedzieć tak o wyzwaniach jak i wartości jaką jest w stanie dostarczyć Scrum. Gośćmi specjalnymi konferencji byli Gunther Verheyen, Dave Snowden i Nick Obolensky. Wśród prelegentów blisko 30 ekspertów. Z szóstką z nich przeprowadziliśmy wywiady rozwijające tematy podejmowane w wystąpieniach.

Najlepsze artykuły:

Powiązane artykuły, mogą Cię też zainteresować!

5 (6*) form władzy według Frencha i Ravena

Jeśli ktoś ma nad nami władzę to, spełnimy jego prośbę. Na przykład: “Zrób mi kawę”. Jeśli ją zrobimy, znaczy że ta dana...

6 trudnych kawałków - jak być lepszym Scrum Masterem?

Czasami odwaga to taki cichy głos mówiący “Jutro spróbuję jeszcze raz”.

Czwarty element motywacji - o czym zapomniał Pink?

Tak naprawdę, to pieniądze motywują. Tylko w inny sposób. Stałe dostawy godziwego wynagrodzenia redukują stres. Bo nie t...

Jak dawać feedback?

Informacja zwrotna jest szczególnym „darem”. Dany w umiejętny sposób może wiele zmienić, źle użyty rani i zniechęca . Wa...

Najlepsze artykuły: