Linda Rising na Scrum Days 2016

book

Wiedza | ORGANIZACJA

“Zwinność polega na uczeniu się, pracy na informacji zwrotnej i zrozumieniu, że czasem nie spełnimy wszystkich oczekiwań. Że zawiedziemy. To wyzwanie. Jeśli nie zaakceptujemy możliwości porażki nie będziemy w stanie niczego się nauczyć, a uczenie się to to, w czym zwinne zespoły są najlepsze.” Linda Rising, jedna z najwyrazistszych postaci agilowej sceny, rozmawia z Beata Nowakowską o różnicy między “zamkniętym” a “otwartym nastawieniem”, i jak przekuć jedno w drugie w waszej organizacji.

“Zwinność polega na uczeniu się, pracy na informacji zwrotnej i zrozumieniu, że czasem nie spełnimy wszystkich oczekiwań. Że zawiedziemy. To wyzwanie. Jeśli nie zaakceptujemy możliwości porażki, nie będziemy w stanie niczego się nauczyć, a uczenie się to to, w czym zwinne zespoły są najlepsze.” Linda Rising, jedna z najwyrazistszych postaci agilowej sceny, rozmawia z Beatą Nowakowską o różnicy między  “zamkniętym” a “otwartym nastawieniem”, i jak przekuć jedno w drugie w Waszej organizacji.

12-13 maja w Warszawie odbyła się konferencja Scrum Days 2016, którą mieliśmy przyjemność współorganizować.

Scrum Days nie są kolejną, standardową konferencją o agile’u. Naszą misją jest stworzenie miejsca, które połączy ludzi, w trakcie którego będzie można nawiązać relacje biznesowe i przy okazji dobrze się bawić. To 2 dni potężnej dawki wiedzy o Scrumie, wymiana doświadczeń i niezapomniane przeżycie. Ponad 250 uczestników, tysiące inspiracji i wiele nowych kontaktów.

Program Scrum Days 2016 oparty został na 4 ścieżkach tematycznych: Process, Product, Experience i specjalnej dla menedżerów szczebla C-level – Executive. Oprócz 18-minutowych prelekcji w stylu TED-owym, oraz równoległych 3-godzinnych warsztatów, pozwalających na zgłębienie wiedzy w mniejszych grupach, nie zabrakło Open Space’ów i wielu możliwości na zindywidualizowanie programu.

Gośćmi specjalnymi byli, miedzy innymi Linda Rising i Gunther Verheyen.

Wśród prelegentów było blisko 30 ekspertów. Z dwójką z nich przeprowadziliśmy wywiady rozwijające tematy podejmowane w wystąpieniach.

Najlepsze artykuły:

Powiązane artykuły, mogą Cię też zainteresować!

5 (6*) form władzy według Frencha i Ravena

Jeśli ktoś ma nad nami władzę to, spełnimy jego prośbę. Na przykład: “Zrób mi kawę”. Jeśli ją zrobimy, znaczy że ta dana...

6 trudnych kawałków - jak być lepszym Scrum Masterem?

Czasami odwaga to taki cichy głos mówiący “Jutro spróbuję jeszcze raz”.

Czy Twój zespół na pewno jest interdyscyplinarny? - Część 1

Jeśli wypowiem słowo “zespół” bez żadnego kontekstu, to prawdopodobnie większość zapytanych pomyśli o zespole muzycznym....

Czy warto suszyć i całować Product Backlog?

Każda osoba w zespole deweloperskim podejmuje codziennie dziesiątki decyzji. Mogę one wspierać wizję Product Ownera i je...

Najlepsze artykuły: