Scrum 20 lat później: Gunther Verheyen na Scrum Days 2015

bubble chat

Opinia | PROCES

Prezentujemy pierwszy wywiad - rozmowę Pawła Felińskiego z Guntherem Verheyenem, współtwórcą programów szkoleniowych Scrum.org.

28-29 maja  w Warszawie odbyła się konferencja Scrum Days 2015, którą mieliśmy przyjemność współorganizować. Nie był to kolejny sztywny event.

Naszą misją było wzmocnienie obecności Scruma w Polsce i zaprezentowanie go w jego źródłowym kształcie. Postanowiliśmy pokazać Scruma w jego bezkompromisowej formie zaniepokojeni pojawiającymi się wokół produktami agile’opodobnymi, które jakkolwiek zapożyczają pewne elementy, ale nie przeszkadza im to być starym dobrym waterfallem. Walczymy o wartości Scruma. Walczymy o samoorganizację, podejście empiryczne, transparencję, otwartość, szacunek, odwagę, skupienie na celu i zaangażowanie.

Dlatego zaprosiliśmy wieloletnich praktyków Scruma, którzy mogli opowiedzieć tak o wyzwaniach jak i wartości jaką jest w stanie dostarczyć Scrum. Gośćmi specjalnymi konferencji byli Gunther Verheyen, Dave Snowden i Nick Obolensky. Wśród prelegentów blisko 30 ekspertów. Z szóstką z nich przeprowadziliśmy wywiady rozwijające tematy podejmowane w wystąpieniach.

Prezentujemy pierwszy wywiad – rozmowę Pawła Felińskiego z Guntherem Verheyenem, współtwórcą programów szkoleniowych Scrum.org.

Najlepsze artykuły:

Powiązane artykuły, mogą Cię też zainteresować!

" Model Spotify " – lekcja transplantologii

Nie wprowadzajcie tak zwanego “Modelu Spotify”. Inspirujcie się tym, jaką kulturę ma Spotify, bo to bardzo dobry przykła...

6 trudnych kawałków - jak być lepszym Scrum Masterem?

Czasami odwaga to taki cichy głos mówiący “Jutro spróbuję jeszcze raz”.

Scrum Guide Wytłumaczony - Co to jest Scrum?

Czym jest framework, czyli ramy postępowania? Nie jest to proces, mimo, że używa się często błędnego skrótu myślowego „p...

Czy Twój zespół na pewno jest interdyscyplinarny? - Część 1

Jeśli wypowiem słowo “zespół” bez żadnego kontekstu, to prawdopodobnie większość zapytanych pomyśli o zespole muzycznym....

Najlepsze artykuły: