Data i miejsce szkolenia:

Cena:

PLN (netto)

BrassWillow PSF

Design Thinking

Produkt na miarę potrzeb użytkowników

Szkolenie poprowadzi jeden z licencjonowanych trenerów

O szkoleniu

DESIGN THINKING jest procesem, który pobudza do innowacyjności w tworzeniu produktów. Bazuje on na metodach inżynierii i designu połączonych z pomysłami z zakresu sztuki, nauk społecznych i świata biznesu.

Warsztat Design Thinking dedykowany jest wszystkim osobom tworzącym produkty lub zarządzającym ich rozwojem. Podczas dwudniowego warsztatu uczestnicy poznają w praktyce wszystkie elementy Design Thinking. Całe szkolenie oparte jest na symulacji i pracy z użytkownikami.

 

CELE SZKOLENIA

Podczas szkolenia uczestnicy poznają metody użycia Design Thinking w kontekście produktów informatycznych. Jednym z kluczowych zagadnień poruszanych podczas dwudniowych warsztatów będzie poznanie narzędzi do prototypowania oraz walidacji prototypów z potencjalnymi użytkownikami. Każdy z jego uczestników dowie się, jak zebrać wysokojakościowe dane od swoich użytkowników.

 

ZAKRES SZKOLENIA

 

Po warsztatach uczestnicy będą znali:

  • podstawy teoretyczne i mechanizmy działania metody Design Thinking oraz funkcjonowanie pętli informacji zwrotnej,
  • rodzaje prototypów oraz techniki, które pozwolą im na wizualizację produktu, jak również ich prototypowanie.

 

Po szkoleniu uczestnik będzie potrafił:

  • przeprowadzić wysokojakościowe wywiady z użytkownikami produktu oraz zaprojektować badanie, do którego wykorzysta różne techniki obserwacji,
  • umiejscowić Design Thinking w kontekście innych metod iteracyjnego tworzenia produktów.

 

Jedną z najważniejszych, kluczowych korzyści, jakie uczestnik będzie mógł zaimplementować w swoją pracę od razu po szkoleniu, jest zaangażowanie docelowych użytkowników produktu do jego projektowania jeszcze na etapie przedprodukcyjnym.

 

FORMA SZKOLENIA

Szkolenie Design Thinking to dwudniowy warsztat skupiony na symulacji pracy nad produktem z prawdziwymi użytkownikami.

 

LOGISTYKA

Szkolenie trwa dwa dni w godzinach 9:00-17:00

Dla kogo jest to szkolenie?
Warsztat Design Thinking dedykowany jest wszystkim osobom tworzącym produkty lub zarządzającym ich rozwojem: właścicieli biznesów, Product Ownerów, kierowników produktu, projektantów, projektantów i analityków UX oraz zespołów tworzących produkty lub usługi.
Proces egzaminacyjny
Na zakończenie warsztatów każdy z jego uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia z zakresu wykorzystania Design Thinking w IT.
Język szkolenia
Szkolenia otwarte prowadzone są w języku polskim. W przypadku grup zamkniętych jest możliwość zrealizowania warsztatu w języku angielskim.