Data i miejsce szkolenia:

Cena:

Early bird!

2600 PLN (netto)*

3000 PLN (netto)

*przy wpłacie co najmniej 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia szkolenia

BrassWillow PSF

Professional Scrum Foundations

Doświadcz Scruma, a nie tylko o nim słuchaj.

Prowadzący

BrassWillow photo Beata Nowakowska

BrassWillow photo Kate Hobler (Terlecka)

BrassWillow photo Paweł Feliński

O szkoleniu

To szkolenie które pozwoli uczestnikom zapoznać się ze Scrumem w praktyce. Zamiast słuchać wykładów, własnoręcznie stworzą oprogramowanie które pozwoli im zaobserwować mechanikę i zasad którymi się to rządzi. Dzięki temu wiele błędów można popełnić na sali szkoleniowej, a ominąć je później w pracy.
Niezwykłą siłą tego szkolenia jest praktyka i elastyczność. Trener może dostosować większość szkolenia do potrzeb grupy.

Professional Scrum Foundations to dwudniowy, intensywny warsztat podczas którego uczestnicy budują proste oprogramowanie. Jest na tyle łatwe do stworzenia, że osoby nietechniczne także sobie z nim poradzą i na tyle skomplikowane żeby zauważyć mechanizmy tworzenia rozwiązań IT.

Szkolenie jest bardzo elastyczne. Zawiera moduły podstaw mechaniki i założeń Scruma, a oprócz tego dostosowuje się do potrzeb konkretnej grupy. Jest dużo miejsca na pytania i konkretne przypadki.

Praktyka podczas warsztatu także jest dostosowywana do potrzeb grupy. Instruktor oprócz podstawowych modułów i serca szkolenia w postaci tworzenia softu dysponuje arsenałem ćwiczeń, pułapek i zadań specjalnych. Taka konstrukcja pozwala popełnić błąd i zauważyć jego konsekwencje w warunkach ćwiczeniowych. Dzięki temu grupa będzie przygotowana na wypadek zaistnienia takich okoliczności i zmniejszy prawdopodobieństwo popełnienia tego błędu w prawdziwym projekcie.

Obecność osób zarządzających lub osób z tzw. biznesu jest niezbędna dla osiągnięcia jak najwyższej wartości dla odbiorców szkolenia. Właśnie dlatego przy szkoleniach zamkniętych takie osoby mogą być do szkolenia dołączone bezpłatnie.

Dla kogo jest to szkolenie?
  • członków zespołów Scrumowych
  • świeżo upieczonych Scrum Masterów lub osób, które zastanawiają się nad objęciem tej funkcji
  • całych zespołów
  • menedżerów liniowych
  • specjalistów kadr
  • klientów zespołów zwinnych
  • każdego, kto pracuje z deweloperami
Proces egzaminacyjny
Po zakończonym szkoleniu w ciągu pięciu dni roboczych uczestnicy otrzymują darmowy kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Master I (PSM I), który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo. Jeśli uczestnik szkolenia przystąpi do egzaminu w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie uzyska wymaganych 85% punktów, wówczas Scrum.org prześle kolejny kupon na drugie darmowe podejście.

Egzamin PSM I składa się z 80 zamkniętych pytań jedno- lub wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85% punktów. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.
Punkty rozwoju personalnego PMI
Wszyscy uczestnicy szkolenia Professional Scrum Foundations, którzy posiadają certyfikat wystawiony przez Project Management Institute (np. PMP) i chcą go przedłużyć, uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie odpowiedniego egzaminu.
Język szkolenia
Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia zamknięte. Egzamin odbywa w języku angielskim. W trakcie szkolenia trenerzy dbają o zapoznanie się uczestników z terminologią w języku angielskim. Do podejścia do egzaminu rekomendowana jest znajomość języka na poziomie First Certificate oraz doświadczenia językowe w branży IT.