Data i miejsce szkolenia:

Cena:

Early bird!

3100 PLN (netto)*

3500 PLN (netto)

*przy wpłacie co najmniej 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia szkolenia

BrassWillow PSF

Professional Scrum Master

Wejdź na wyższy poziom zrozumienia! Scrum dla zaawansowanych.

Prowadzący

BrassWillow photo Paweł Feliński

BrassWillow photo Beata Nowakowska

BrassWillow photo Kate Hobler (Terlecka)

Bardzo Ważne! Na tym szkoleniu nie nauczysz się Scruma. Jest to szkolenie zaawansowane które nie ma modułu podstaw. Przeznaczone jest dla osób które posiadają już co najmniej rok doświadczenia w Scrumie i przychodzą z zaawansowanymi problemami które rozwiązują wraz z innymi uczestnikami szkolenia. PSM przygotowuje do certyfikatu Professional Scrum Master II. Jeśli szukasz szkolenia które zapozna Cię ze Scrumem zapraszamy na Professional Scrum Foundations które zaprojektowane jest żeby przygotować Cię do pracy w Scrumie i egzaminu PSM I.

O szkoleniu

Professional Scrum Master to najlepsze szkolenie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Scruma. Jest to warsztat z użyciem technik przyspieszonego uczenia oraz wykorzystuje problemy, które przynoszą ze sobą jego uczestnicy. Głównym celem szkolenia jest wymiana spostrzeżeń doświadczonych praktyków Scruma.

Warsztat Professional Scrum Master jest cały czas rozwijany z użyciem doświadczenia i wiedzy ponad 120 osób z całego świata. Dzięki temu najlepiej odpowiada na zaawansowane potrzeby zmieniającego się rynku i trendów w tworzeniu oprogramowania.Kurs zaczyna się niewielką powtórką ze Scruma, aby zniwelować różnice w wiedzy uczestników, a następnie przechodzi do bardziej zaawansowanych tematów, takich jak:

 • mechanizmy zarządzania i motywacji
 • wartość dla klienta
 • dynamika zespołów
 • koszt posiadania
 • produktywność
 • planowanie
 • ryzyko

Brałeś już udział w Professional Scrum Master i chcesz odświeżyć wiedzę? Napisz do nas, udzielimy ci rabatu 50% na drugie szkolenie niezależnie czy pierwsze było u nas czy u kogoś innego.

Dla kogo jest to szkolenie?
 • Scrum Masterów
 • coachów
 • menedżerów liniowych zespołów zwinnych
 • PM-ów chcących zastosować Scrum
 • osoby zainteresowane Scrumem
Proces egzaminacyjny

Po zakończonym szkoleniu w ciągu pięciu dni roboczych uczestnicy otrzymują darmowy kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Master I (PSM I), który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo. Jeśli uczestnik szkolenia przystąpi do egzaminu w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie uzyska wymaganych 85% punktów, wówczas Scrum.org prześle kolejny kupon na drugie darmowe podejście.

Każdy uczestnik szkolenia ma również możliwość uzyskania jednorazowej zniżki w wysokości 40% na egzamin Professional Scrum Master II (PSM II), który pozwoli uzyskać certyfikat drugiego stopnia.

Egzamin PSM I składa się z 80 zamkniętych pytań jedno- lub wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85% punktów. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.

Egzamin PSM II jest trudniejszy i sprawdza zaawansowanie i doświadczenie w pracy ze Scrumem. Złożony jest z zamkniętych pytań jedno- lub wielokrotnego wyboru.

Punkty rozwoju personalnego PMI
Wszyscy uczestnicy szkolenia Professional Scrum Master, którzy posiadają certyfikat wystawiony przez Project Management Institute (np. PMP) i chcą go przedłużyć, uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie odpowiedniego egzaminu.
Język szkolenia
Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia zamknięte. Egzamin odbywa w języku angielskim. W trakcie szkolenia trenerzy dbają o zapoznanie się uczestników z terminologią w języku angielskim. Do podejścia do egzaminu rekomendowana jest znajomość języka na poziomie First Certificate oraz doświadczenia językowe w branży IT.