Data i miejsce szkolenia:

Cena:

Early bird!

PLN (netto)*

PLN (netto)

*przy wpłacie co najmniej 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia szkolenia

BrassWillow PSF

Professional Scrum Product Owner

Naucz się lepiej zarządzać swoim produktem.

Prowadzący

BrassWillow photo Paweł Feliński

BrassWillow photo Kate Hobler (Terlecka)

O szkoleniu

PSPO to szkolenie, które pokazuje, jak maksymalizować wartość produktu poprzez dostarczanie tego, co potrzebne. Przygotowuje ono uczestników do pełnienia roli Product Ownera. Dzięki licznym ćwiczeniom i dyskusjom mogą oni poznać potrzebne im zasady Scruma oraz doświadczyć na czym polega współpraca Product Ownera z zespołami w celu maksymalizacji zysku.

ZARZĄDZANIE WARTOŚCIĄ I DŁUGOFALOWYM ROI OPROGRAMOWANIA

Professional Scrum Product Owner (PSPO) to szkolenie w formie intensywnego, dwudniowego warsztatu, które pokazuje, jak maksymalizować wartość produktu poprzez dostarczanie tego, co potrzebne. Przygotowuje ono uczestników do pełnienia roli Product Ownera. Dzięki licznym ćwiczeniom i dyskusjom mogą oni poznać potrzebne im zasady Scruma oraz doświadczyć na czym polega współpraca Product Ownera z zespołami w celu maksymalizacji zysku.

Uczestnicy stworzą krok po kroku Backlog Produktu (Rejestr Produktu), rozpoczynając od wizji, kończąc na planie wydań. Oprócz samego planu uczestnicy dowiedzą się co i jak mierzyć, aby nie opóźniać prac zespołu i posiadać rzetelne dane liczbowe dla szacowania kosztów i raportowania.

 • Podczas szkolenia zajmiemy się między innymi:
 • Wizją produktu
 • Wartością biznesową i jej szacowaniem
 • Zwinnością
 • Jakością
 • Budowaniem modelu biznesowego
 • Mierzeniem

Szkolenie to zawiera bardzo niewielki wycinek Scruma. Tylko tyle ile potrzebne jest Product Ownerowi.

Dla kogo jest to szkolenie?
 • Przyszłych i obecnych Product Ownerów
 • Klientów zespołów zwinnych
 • Project Managerów/Kierowników projektów
 • Kierowników rozwoju produktu/Product Managerów
 • Portfolio Managerów
 • Szeroko pojętego biznesu współpracującego z IT
 • IT development Managerów
 • Scrum Mastery są też mile widziani, bo muszą doskonale rozumieć rolę Product Ownera żeby wspierać go na codzień
Proces egzaminacyjny

Po zakończonym szkoleniu w ciągu pięciu dni roboczych uczestnicy otrzymują darmowy kupon na jedno podejście do egzaminu Professional Scrum Product Owner I (PSPO I), który pozwoli uzyskać certyfikat. Kupon jest ważny bezterminowo. Jeśli uczestnik szkolenia przystąpi do egzaminu w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie uzyska wymaganych 85% punktów, wówczas Scrum.org prześle kolejny kupon na drugie darmowe podejście.

Każdy uczestnik szkolenia ma również możliwość uzyskania jednorazowej zniżki w wysokości 40% na egzamin Professional Scrum Product Owner II (PSPO II), który pozwoli uzyskać certyfikat najwyższego stopnia.

Egzamin PSPO I składa się z 80 zamkniętych pytań jedno- lub wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85% punktów. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.

Egzamin PSPO II to już bardzo trudny egzamin. Składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych (esejowych), w których trzeba pokazać, że potrafi się myśleć jak Product Owner.

Punkty rozwoju personalnego PMI
Wszyscy uczestnicy szkolenia Professional Scrum Product Owner, którzy posiadają certyfikat wystawiony przez Project Management Institute (np. PMP) i chcą go przedłużyć, uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie odpowiedniego egzaminu.
Język szkolenia
Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia zamknięte. Egzamin odbywa w języku angielskim. W trakcie szkolenia trenerzy dbają o zapoznanie się uczestników z terminologią w języku angielskim. Do podejścia do egzaminu rekomendowana jest znajomość języka na poziomie First Certificate oraz doświadczenia językowe w branży IT.