Data i miejsce szkolenia:

Cena:

3500/3900 PLN (netto)

BrassWillow PSF

Professional Scrum Product Owner Advanced™

Zarządzaj projektami zwinnie

Szkolenie poprowadzi jeden z licencjonowanych trenerów

O szkoleniu

PROFESSIONAL SCRUM PRODUCT OWNER – ADVANCED to warsztat skierowany dla doświadczonych praktyków. Rola Product Ownera jest wielopłaszczyznowa, wymagająca nie tylko zaangażowanie się w projekt, ale również zrozumienia zachowania i przyjęcia sposobu myślenia poza zwinnością i Scrumem.

Podczas szkolenia PSPO-A omawiane są powyższe zjawiska, zachęcając uczestnika do przyjęcia różnych punktów widzenia Product Ownera:

 • Przedstawiciela klienta – osoby skoncentrowanej na rozumieniu problemów, wyzwań i potencjalnych możliwości klienta,
 • Wizjonera – osoby przekazującej wizję, przyszły stan oraz możliwości rozwoju w sposób, który sprzyja ogólnemu zrozumieniu
 • Eksperymentatora – osoby skoncentrowanej na innowacjach, testowaniu hipotez i walidacji potencjalnej wartości w celu ulepszenia i rozwoju produktów
 • Influencera – osoby odpowiedzialnej za komunikowanie się z klientem, interesariuszami oraz zespołami scrumowymi oraz wpływanie na nich, aby jak najzwinniej działać we wspólnym celu
 • Współpracownika – osoby poszukującej wkładu, pomysłów oraz opinii od innych pracowników
 • Decydenta – osoby koncentrującej się na uzyskaniu maksymalnego wpływu na produkt, poprzez dokonywanie jasnych wyborów i decyzji

 

Zakres szkolenia

Tematy, które są poruszane podczas szkolenia:

 • Zrozum swój produkt,
 • Kim są nasi klienci?
 • Łącznie funkcji produktu z wynikami klientów,
 • Przekazywanie wizji i strategii produktu,
 • Modele wartości i cen,
 • Innowacje i eksperymenty,
 • Interesariusze i zarządzenie współpracą z nimi,
 • Zwinne zarządzanie, budżetowanie i zawieranie umów w odniesieniu do Scruma,
 • Skalowanie roli właściciela produktu.

 

Forma szkolenia

Professional Scrum Product Owner Advanced to interaktywny, eksperymentalny warsztat, podczas którego uczestnicy poruszą zagadnienia z codziennej praktyki, starając się je rozwiązać poprzez serię ćwiczeń i dyskusji. Zalecamy, aby uczestnik posiadał conajmniej rok doświadczenia na stanowisku Product Ownera i posiadał praktyczną wiedzę w zakresie Scruma, aby móc brać udział w ćwiczeniach i wyciągać z nich korzyść.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie Professional Scrum Product Owner - Advanced to zaawansowany warsztat zaprojektowany specjalnie dla Product Ownerów i product managerów, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu lub posiadaniu produktu.

Jest to również idealny warsztat dla Scrum Masterów i interesariuszy, którzy pracują z Product Ownerem. Szczególnie polecamy go osobom, które mają conajmniej rok doświadczenia w budowaniu produktów w zespole Scrumowym.

Proces egzaminacyjny

Wszyscy uczestnicy szkolenia mają możliwość darmowego podejścia do egzaminu na certyfikat Professional Scrum Product Owner II (PSPO II). Jeśli uczestnik podejmie tę próbę w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie powiedzie mu się, wówczas otrzyma jeszcze jedną darmową szansę.

Każdy uczestnik szkolenia ma również możliwość uzyskania jednorazowej zniżki w wysokości 40% na egzamin Professional Scrum Product Owner III (PSPO III).

Egzaminy odbywają się w języku angielskim i przeprowadzane są online na stronach Scrum.org.

Punkty rozwoju personalnego PMI
Uczestnicy szkolenia Professional Scrum Product Owner Advanced™, którzy posiadają certyfikat wystawiony przez Project Management Institute (np. PMP®) i chcą go przedłużyć, uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie egzaminu.
Język szkolenia
Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia prywatne - zapraszamy do kontaktu.