Professional Scrum Foundations™

Professional Scrum Foundations™

Szkolenie prowadzi jeden z licencjonowanych trenerów:

Kate Hobler (Terlecka)

Beata Nowakowska

Katarzyna Ziemba

Magdalena Firlit

Paweł Kmiotek

Jakub Drzazga

O szkoleniu

PROFESSIONAL SCRUM FOUNDATIONS™ (PSF) to dwudniowy, intensywny warsztat, który pozwoli uczestnikom zapoznać się ze Scrumem w praktyce. Zamiast słuchać wykładów, własnoręcznie stworzą proste oprogramowanie, które pozwoli im zaobserwować mechanikę i zasady, którymi się to rządzi. Oprogramowanie jest na tyle łatwe do stworzenia, że osoby nietechniczne także sobie z nim poradzą i na tyle skomplikowane żeby zauważyć mechanizmy tworzenia rozwiązań IT. Dzięki temu wiele błędów można popełnić na sali szkoleniowej, a ominąć je później w pracy. Niezwykłą siłą tego szkolenia jest praktyka i elastyczność. Trener może dostosować większość szkolenia do potrzeb grupy.

Obecność osób zarządzających lub osób z tzw. biznesu jest niezbędna dla osiągnięcia jak najwyższej wartości dla odbiorców szkolenia. Właśnie dlatego przy szkoleniach zamkniętych takie osoby mogą być do szkolenia dołączone bezpłatnie.

Zakres szkolenia

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z regułami rządzącymi mechaniką Scruma. W trakcie szkolenia poznają oni podstawowe pojęcia, a także doświadczą nowej jakości pracy zespołowej. Dzięki temu otrzymają narzędzia do szybszego i skuteczniejszego dostarczania wartości, realizacji twórczego potencjału zespołu i dalszego rozwoju w kierunku Scrum Mastera lub Product Ownera.

W trakcie szkolenia Professional Scrum Foundations uczestnicy poznają historię i okoliczności powstania Scruma, najważniejsze elementy jego struktury, specyfikę ról projektowych, przynależne im obszary odpowiedzialności oraz ożywiającą je dynamikę.

Po szkoleniu uczestnicy będą:

  • znali charakterystykę zwinnego rozwoju oprogramowania, historię i okoliczności powstania Scruma, metodę Scrum i jej elementy składowe (Role, Zdarzenia, Artefakty), znaczenie komunikacji między klientem, interesariuszami i zespołem w celu maksymalizacji wartości dostarczanego produktu,
  • umieli stosować wydarzenia i narzędzia scrumowe w pracy samoorganizujących się zespołów, poprawnie zakreślać role i odpowiedzialności w zespole, planować prace w projektach realizowanych metodami zwinnym,
  • przygotowani do pracy i współpracy z zespołami zwinnymi, bardziej otwarci i komunikatywni, pewniejsi w sytuacjach ryzyka oraz bardziej nastawieni na współpracę.

Dla kogo jest to szkolenie?

Professional Scrum Foundations to intensywny warsztat dla świeżo upieczonych Scrum Masterów lub osób, które zastanawiają się nad objęciem tej funkcji, a także członków zespołów Scrumowych oraz całych zespołów. Jest to również idealne szkolenie dla menedżerów liniowych, specjalistów kadr, klientów zespołów zwinnych oraz każdego, kto pracuje z deweloperami.

Proces egzaminacyjny

Po zakończonym szkoleniu, w ciągu pięciu dni roboczych, uczestnicy otrzymują kupon umożliwiający do jednego podejścia do egzaminu Professional Scrum Master I, który pozwoli uzyskać certyfikat. Egzamin PSM I jest złożony z zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Aby go zdać, trzeba uzyskać co najmniej 85%. Większość uczestników naszych szkoleń nie ma żadnego problemu ze zdaniem tego egzaminu, pod warunkiem dobrej znajomości języka angielskiego.

W przypadku podejścia do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania kuponu i uzyskania negatywnego wyniku egzaminu, Scrum.org przekaże uczestnikowi jeszcze jeden voucher na dodatkowe podejście do danego egzaminu.

Punkty rozwoju personalnego PMI

Uczestnicy szkolenia Professional Scrum Foundations™ uzyskują 14 punktów rozwoju personalnego (Personal Development Units, PDU). Punkty zdobywa się za sam udział w szkoleniu, a nie za zdanie egzaminu.

Szkolenie odbywa się w języku polskim. Na potrzeby grup anglojęzycznych organizujemy szkolenia prywatne – napisz do nas.

Shopping cart

0

No products in the cart.