Szkoła Agile Coachów i Scrum Masterów

Czym jest szkoła Agile Coachów i Scrum Masterów?

Roczny program rozwojowy dedykowany przyszłym i obecnym Agile Coachom i Scrum Masterom. Program składa się z trzech modułów:

  • wspieranie Zespołu Deweloperskiego
  • wspieranie Product Ownera
  • wspierania organizacji.

Moduły można realizować indywidualnie, jednak największą wartość przyniosą zrealizowane wszystkie razem.

Program szkoły dostępny jest tutaj.

image
image

Co zawiera?

Zjazdy szkoleniowe i zadania wdrożeniowe

Szkoła obejmuje 12 dwudniowych zjazdów, w tym 3 zjazdy certyfikowane będące oficjalnymi szkoleniami Scrum.org. Wszystkie zjazdy mają charakter interaktywnych warsztatów.

Pomiędzy zjazdami uczestnicy otrzymają zadania wdrożeniowe, których realizacja będzie omawiana na kolejnym zjeździe. Realizacja zadań będzie wspierana przez konsultanta dostępnego pomiędzy zjazdami osobiście oraz wirtualnie, co wprowadzi element blended learning.

Zadania wdrożeniowe będą ustalane na podstawie aktualnych potrzeb uczestników oraz stanu ich wiedzy i doświadczenia. Większość zadań wdrożeniowych będzie polegała na obserwacjach wzajemnych uczestników przy swojej pracy, wyciąganiu wniosków i przygotowywaniu rekomendacji ulepszeń działań. W opisie zjazdów znajdują się też przykładowe zadania wdrożeniowe.

Częstotliwość zjazdów

Zjazdy powinny być od siebie oddalone o nie więcej niż 4 tygodnie, ale nie powinno być między nimi mniej niż 2 tygodnie, aby uczestnicy mogli rzetelnie wykonać zadania wdrożeniowe. Pierwsze 3 zjazdy mogą być bliższe sobie niż zjazdy późniejsze, jako że zadania wdrożeniowe będą bardziej angażujące.

Ukończenie szkoły Agile Coachów i Scrum Masterów

Warunkiem ukończenia szkoły i otrzymania dyplomu jest udział w co najmniej 11 z 12 zjazdów, zrealizowanie wszystkich zadań wdrożeniowych i ukończenie pracy dyplomowej. W przypadku nieobecności uczestnika na danym zjeździe możliwe jest jego indywidualne odrobienie, jednakże tylko dla maksymalnie dwóch zjazdów. Nie ma możliwości odrabiania zjazdów certyfikowanych.

Po 10-tym zjeździe każdy uczestnik będzie miał za zadanie stworzenie pracy dyplomowej – rozdziału książki o roli Scrum Mastera, która zostanie wydana w formie e-booka do dystrybucji wewnętrznej zamawiającego.

image

Potrzebujesz więcej informacji o naszej Szkole?

Shopping cart

0

No products in the cart.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE

ZAREZERWUJ TERMIN SZKOLENIA