Mikroprogram rozwojowy

Czym jest mikroprogram rozwojowy?

Mikroprogram rozwojowy to seria krótkich, wirtualnych warsztatów, które pomagają w codziennych wyzwaniach oferując rozwiązania i techniki najbardziej przydatne obecnie.

Czas trwania: od zaledwie jednego spotkania, do roku (lub dłużej w razie potrzeby), a ich zawartość ewoluuje tak, aby jak najlepiej odpowiadać na aktualne potrzeby i zmiany dziejące się w firmie.

Każdy z warsztatów (nazywanych Pstrykami) zakłada dwie godziny i pozwala na pokrycie jednej techniki lub tematu dogłębnie, lub większej liczby jako inspiracji. Pomiędzy Pstrykami powinien być co najmniej tydzień różnicy, aby można było wypróbować zawarte w nim rozwiązania i praktyki w pracy. Jednak aby nie wypaść z rytmu, warto aby odległość nie była większa niż 3 tygodnie.

Badanie:

Każdy mikroprogram rozpoczyna się badaniem składającym się z dwóch ankiet, które badają oczekiwania i pomysły oraz kulturę organizacyjną. Omówienie badań jest pierwszym, bezpłatnym, spotkaniem, które pozwala na stworzenie dostosowanego do aktualnych potrzeb backlogu Pstryków.

Pstryki mogą być nagrywane w razie nagłej nieobecności uczestników.

Wstępny Backlog

Proponowana lista Pstryków będzie się zmieniać w trakcie tak, aby odzwierciedlić zmiany oraz aktualne potrzeby i chęci uczestników. Zostanie ona także rozbudowana po wstępnym badaniu. Zobacz jak wygląda wstępny Backlog Pstryków

image
image

Dlaczego taki format?

Są trzy główne powody:

  1. Uczestnicy nie tracą dnia w pracy skoro Pstryk trwa zaledwie dwie godziny.
  2. Zawartość się zmienia wraz z postępem prac i odkrywaniem nowych potrzeb. Także prowadzący może się lepiej przygotować do każdego spotkania.
  3. Wiedza stosowana jest od razu po nauczeniu się jej. Jest tylko jedna praktyka/narzędzie/problem na raz i od razu może zostać zastosowany i jest łatwy do wprowadzenia.
 Z czego składa się jeden pstryk?
  1. Lodołamacz/rundka otwierająca. Pstryk się nią rozpoczyna aby każdy mógł usłyszeć swój głos. Sprawia to, że każdy jest otwarty I zaangażowany. ( do 15 minut).
  2. Zakończenie poprzedniego Pstryka – Co udało się wdrożyć? Co zadziałało? A co nie? Czego się nauczyliśmy? (do 15 minut)
  3. Teoria lub wprowadzenie do nowego tematu/techniki lub serii inspiracji (15-30 minut)
  4. Ćwiczenie – symulacja/działanie lub odkrywanie wielu tematów w małych grupach (grupy po nie więcej niż 5 osób) (do godziny)
  5. Podsumowanie i plan zastosowania w firmie (do 15 minut)
  6. Przegląd Backlogu Pstryków i czy potrzebujemy zmian? (do 10 minut)
  7. Zamknięcie (do 5 minut)

Jak mikroprogramy są rozliczane?

Ceny mikroprogramów są per Pstryk. Nawet jeśli Pstryk będzie dłuższy, cena się nie zmieni. Można Pstryki kupować w pakietach, wtedy są tańsze. Faktury wystawiane są na koniec każdego miesiąca lub przedpłatą za pakiet. 

image

Chcesz wiedzieć więcej?

Shopping cart

0

No products in the cart.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE

ZAREZERWUJ TERMIN SZKOLENIA