Najlepsze Scrum Masterskie skarpety – dlaczego występują w trójparze?

Spis Treści

Najlepsze Scrum Masterskie skarpety – dlaczego występują w trójparze?

Trzy skarpetki z Brass Willow
W podstawach scruma leżą trzy filary, czyli adaptacja, inspekcja i transparencja. Lata temu, kiedy scrum był głównie używany w zespołach pojawiło się nazywanie tych filarów nogami.

3 filary Scruma

W podstawach scruma leżą trzy filary, czyli adaptacja, inspekcja i transparencja. Lata temu, kiedy scrum był głównie używany w zespołach pojawiło się nazywanie tych filarów nogami. Z czasem scrum stał się bardziej poważny, używany powszechnie w biznesie i zabawne nazywanie filarów „nogami” zostało zapomniane. Jednakże, dla nas praca w zwinnym środowisku to zabawa, więc w naszych szkoleniach wciąż używamy określenia „nogi”. Wychodzimy również z założenia, że prawdziwy Scrum Master musi mieć wszystkie trzy dolne kończyny (odpowiednio zaopiekowane i ogrzane naszymi skarpetkami), aby jego zwinne podejście do tworzenia nowych produktów i usług działało prawidłowo.

Adaptacja, Inspekcja, Transparencia

Dlaczego to właśnie obszary jak adaptacja, inspekcja i transparencja powinny stanowić postawę pracy pełnowartościowego Scrum Mastera?

Prawa noga prawdziwego Scrum Mastera to adaptacja, ponieważ jeśli jakikolwiek aspekt procesu wykracza poza dopuszczalne limity lub jeśli uzyskany produkt jest niemożliwy do zaakceptowania, stosowany proces lub wytwarzane materiały należy odpowiednio skorygować. Zmian tych należy dokonać jak najszybciej, aby zminimalizować dalsze odstępstwa. Konieczne jest więc, aby właściwie działający scrum adaptował się do istniejących, realnych warunków. Oczekuje się zatem, że Scrum Master doprowadzi do wprowadzenia modyfikacji natychmiast po uzyskaniu jakiejkolwiek nowej wiedzy w wyniku inspekcji.
I w ten sposób przechodzimy do lewej nogi jaką jest inspekcja. Artefakty Scruma oraz postępy w dążeniu do uzgodnionych celów muszą być poddawane częstej i rzetelnej inspekcji, aby możliwe było wykrycie potencjalnie niepożądanych odstępstw lub problemów.
Ostatnia, lecz nie najmniej ważna noga pełnowartościowego Scrum Mastera to transparencja, ponieważ inspekcja bez przejrzystości prowadzi do błędów i strat. Kształtujący się proces oraz praca muszą być widoczne dla osób ją wykonujących, jak również dla osób, na rzecz których praca ta jest wykonywana. Niedostateczna przejrzystość może prowadzić do decyzji, których wynikiem jest zmniejszona wartość bądź zwiększone ryzyko.

Pomysł na skarpetkowe trio

Stąd też pomysł na skarpetkowe trio, który pojawił się u nas podczas wygłupów w biurze, gdy nasze głowy, oczyszczone ze wszelkich zmartwień i trosk stały się doskonałym przestworzem do niekonwencjonalnych pomysłów. Gdy doszliśmy do końcowej wersji naszego wynalazku stwierdziliśmy, że jest tak dobry, że koniecznie musimy go zrealizować – jesteśmy Wam to winni! W związku z tym, że produkt ten jest unikatowy postawiliśmy na wysoką jakość, zwróciliśmy się więc do firmy, z którą współpracujemy od ponad 10 lat i zdecydowanie możemy powiedzieć, że jest to firma od gadżetów i zadań specjalnych – perfeccto.pl. Efekt wręcz przerósł nasze oczekiwania.
Tak właśnie powstały całkowicie unikalne, jedyne takie Scrum Masterskie skarpety, które oprócz tego, że są przyjemne dla skóry (100% bawełny) wciąż przypominają nam, że PERFEKCYJNY SCRUM MASTER MA TRZY NOGI.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

O Autorze wpisu:

Zobacz również

Shopping cart

0

No products in the cart.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE DEDYKOWANE

ZAREZERWUJ TERMIN SZKOLENIA